Данас је наша предшколска установа „Олга Јовичић-Рита “ имала част да у Београду на Међународном стручном скупу „Растимо уз плес“ представи своја искуства и примере добре праксе у реализацији пројекта који кроз игру, покрет и музику подстиче целовит развој деце предшколског узраста.
Рад су презентовали координатори пројекта у нашој установи васпитачи Александар Ракић и Јелена Мандић.
Посебно смо поносни на чињеницу да се пројекат у нашој установи успешно реализује већ једанаест година, током којих је велики број деце имао прилику да развија моторичке способности, самопоуздање, креативност, осећај за ритам и тимски дух.
Представљање наших искустава била је прилика за размену знања са колегама из других предшколских установа, као и за промовисање значаја плеса као средства за подстицање дечјег развоја и активног учења. Кроз приказ досадашњих активности, резултата и примера из праксе, указали смо на вредности које овај пројекат доноси деци, породицама и васпитачима.
Наставићемо да са истим ентузијазмом подржавамо програме који доприносе квалитетном одрастању деце и унапређиванју васпитно-образовне праксе.

